سایت فعال می باشد : آخرین بروزرسانی 1403/03/05

کاربر گرامی در صورت بروز مشکل در مراحل پرداخت سایت، از طریق تلگرام یا واتساپ اقدام به ثبت سفارش نمایید.

در صورت بروز مشکل در پرداخت لطفا از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام
(09352474836) با ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی : به ترتیب اولویت

آیا موجودات فضایی وجود دارند؟

آیا موجودات فضایی وجود دارند؟

سؤال انریکو فرمی، فیزیکدان مشهور آمریکایی این بود «پس بقیه کجا هستند؟‌» این سوال را در واکنش به احتمال حیات فرازمینی مطرح کرد. تئوری‌های جدید دانشمندان، احتمال وجود حیات در سیارات دیگر را رد نمی‌کنند اما پس از سال‌ها بحث و نظریه‌پردازی در این رابطه، همچنان شواهد قطعی در رابطه‌ با این موضوع به دست نیامده است.

اما آیا همه‌ی این‌ها یعنی ما در این جهان بزرگ و لایتناهی تنها هستیم؟ آیا کره‌ی زمین تنها نقطه‌ای از کائنات است که موجودات زنده روی آن زندگی می‌کنند؟ دانشمندان برای پاسخ به این سؤالات فرضیه‌هایی را مطرح کرده‌اند.

عده‌ای می‌گویند شاید یکی از دلایلی که مانع ارتباط ما با تمدن‌های بیگانه شده، مسئله «مسافت و زمان» باشد. کائنات آنقدر بزرگ است و فواصل بین سیارات و کهکشان‌ها طولانی، که شاید هنوز هیچ تمدنی نتوانسته باشد به فناوری ساخت فضاپیماهایی برای سفرهای بین کهکشانی برسد.

حتی شاید مسئله از این هم ساده‌تر باشد. شاید «منطق» تمدن‌های بیگانه، مثل منطق ما انسان‌ها نباشد که به دنبال برقراری ارتباط با سایر موجودات زنده هستیم. شاید تمدن‌های دیگر ترجیح می‌دهند روی پیشرفت خودشان متمرکز باشند تا به جهان‌های دیگر سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *