سایت فعال می باشد : آخرین بروزرسانی 1403/03/05

کاربر گرامی در صورت بروز مشکل در مراحل پرداخت سایت، از طریق تلگرام یا واتساپ اقدام به ثبت سفارش نمایید.

در صورت بروز مشکل در پرداخت لطفا از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام
(09352474836) با ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی : به ترتیب اولویت

OpenAI تا 6 سال دیگر می‌تواند برای آموزش DALL-E از محتوای شاتراستاک استفاده کند

OpenAI تا 6 سال دیگر می‌تواند برای آموزش DALL-E از محتوای شاتراستاک استفاده کند

شاتراستاک (Shutterstock) قصد دارد شراکت خود با OpenAI را به مدت شش سال دیگر تمدید کند و به این شرکت حوزه هوش مصنوعی اجازه دهد تا در طول این زمان، مدل‌های خود ازجمله DALL-E را با کمک تصاویر، ویدیوها، موسیقی و فراداده‌های خود آموزش دهد.

 

 پیشنهاد می کنیم مقاله امکان ترک یک مکالمه را برای جلوگیری از منشن شدن در توییتر  را هم بخوانید .

همکاری شاتراستاک و OpenAI اولین‌بار در سال 2021 آغاز شد. در آن زمان خالق ChatGPT اجازه پیدا کرد تا برای آموزش مدل تبدیل متن به تصویر خود یعنی DALL-E، از تصاویر این سایت استفاده کند، معامله‌ای که «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، آن را برای توسعه مدل خود «بسیار حیاتی» دانست.

سال گذشته نیز Shutterstock ابزار تولیدکننده تصویر OpenAI را مستقیماً به وب‌سایت خود اضافه کرد و فروش تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی را که با استفاده از ابزار داخلی DALL-E ساخته نشده بودند را ممنوع کرد. اکنون شاتراستاک در حال گسترش این همکاری است و قصد دارد «به کاربران خود این امکان را بدهد تا هر تصویری از مجموعه Shutterstock را ویرایش و تبدیل کنند.»

Shutterstock همچنین قصد دارد قابلیت‌های هوش مصنوعی را به Giphy اضافه کند که ماه گذشته آن را از متا خریداری کرده بود.

«برد لایت کپ»، مدیر عملیات OpenAI در بیانیه‌ای می‌گوید:

«خوشحالیم که می‌توانیم به مجموعه محتواهای باکیفیت شاتراستاک دسترسی داشته باشیم. این همکاری گسترده نه‌تنها قابلیت‌های مدل‌های تصویری ما را افزایش می‌دهد، بلکه به برندها، رسانه‌های دیجیتال و شرکت‌های بازاریابی این قدرت را می‌دهد تا فرصت‌های تحول‌آفرینی درزمینه تولید محتوا و ایده‌پردازی داشته باشند.»

مشکل هوش مصنوعی و پلتفرم‌های عکس استوک

برخلاف سایر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری عکس مانند Getty Images، شاتراستاک به‌طور کامل هوش مصنوعی و تمام عواقب ناشی از آن را پذیرفته است. هنرمندان نسبت به دستکاری عکس‌های خود برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده بودند و همین موضوع باعث شد تا Getty Images سال گذشته محتوای تولیدشده توسط هوش ‌مصنوعی را به‌طور کامل در پلتفرم خود ممنوع کند.

Getty Images همچنین در اوایل سال جاری میلادی از Stability AI، شرکت سازنده ابزار هوش ‌مصنوعی Stable Diffusion به دلیل استفاده و کپی غیرقانونی و پردازش میلیون‌های تصویر دارای کپی رایت شکایت کرد.

منبع : دیجیاتو

پیشنهاد می کنیم مقاله قابلیت جدید نمایش زمان‌بندی لایوهای آینده اینستاگرام را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *