سایت فعال می باشد : آخرین بروزرسانی 1403/03/05

کاربر گرامی در صورت بروز مشکل در مراحل پرداخت سایت، از طریق تلگرام یا واتساپ اقدام به ثبت سفارش نمایید.

در صورت بروز مشکل در پرداخت لطفا از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام
(09352474836) با ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی : به ترتیب اولویت

 تحریم خدمات زیرساخت اینترنت روسیه توسط یکی از شرکت‌های بزرگ

 تحریم خدمات زیرساخت اینترنت روسیه توسط یکی از شرکت‌های بزرگ

شرکت آمریکایی Cogent Communications که یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان خدمات زیرساخت اینترنت در جهان محسوب می‌شود، در پی حمله روسیه به اوکراین اعلام کرده که ارائه‌ی خدمات به شرکت‌های روسی را متوقف می‌کند. این شرکت نقش مهمی در ارائه‌ی خدمات زیرساخت اینترنت ایفا می‌کند و بیش از ۵۰ کشور از خدمات آن بهره می‌برند که در میان این شرکت‌ها، نام چندین شرکت مشهور روسی هم دیده می‌شود.

در نامه‌ای که این شرکت برای مشتریان روسی خود ارسال کرده، تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه و وضعیت نامطمئن روزافزون به عنوان دلایل اتخاذ این تصمیم عنوان شده است. از بین مهم‌ترین شرکت‌های روسی که با شرکت Cogent همکاری دارند می‌توانیم به شرکت مخابراتی Rostelecom، موتور جستجوی Yandex و دو اپراتور موبایل MegaFon و VEON اشاره کنیم.

اگرچه قطع شدن این ارتباط احتمالا منجر به کاهش سرعت اینترنت برای کاربران ساکن روسیه می‌شود، اما در نهایت ارتباط این افراد به اینترنت به طور کامل قطع نخواهد شد. در زمینه‌ی خدمات زیرساخت اینترنت شرکت‌های زیادی فعال هستند و هنوز در رابطه با تحریم روسیه از طرف باقی این شرکت‌ها خبری منتشر نشده است.

 تحریم خدمات زیرساخت اینترنت روسیه توسط یکی از شرکت‌های بزرگ

در همین زمینه برخی فعالان حقوق دیجیتال از تصمیم شرکت Cogent انتقاد کرده‌اند و می‌گویند چنین کاری ممکن است جلوی دسترسی شهروندان روس به منابع مستقل را بگیرد. با این حال مدیرعامل Cogent اعلام کرده که آن‌ها دنبال آزار رساندن به شهروندان روسیه نیستند بلکه هدف از تحریم روسیه، جلوگیری از استفاده‌ی دولت این کشور از شبکه‌های Cogent برای حملات سایبری و پروپاگاندا است.

طی روزهای گذشته دولت روسیه فشار بر روی خبرگزاری‌های مستقل را به طور قابل توجهی افزایش داده و دسترسی شهروندان به این منابع بسیار سخت‌تر شده است. همچنین باید به فیلتر شدن توییتر و فیسبوک هم اشاره کنیم و مقامات روسیه در ضمن احتمال فیلتر کردن ویکیپدیا را هم مطرح کرده‌اند. از سوی دیگر نباید تصویب یک قانون جدید را از قلم بیندازیم که بر اساس آن، شهروندان در صورت انتشار خبرهایی که به نظر مقامات «جعلی» محسوب می‌شوند، ممکن است تا ۱۵ سال به زندان محکوم شوند.

منبع: The Verge

 

پیشنهاد می کنیم مقاله  همکاری آمریکا و روسیه در ایستگاه فضایی با وجود تنش اوکراین را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *