سایت فعال می باشد : آخرین بروزرسانی 1403/04/11

کاربر گرامی در صورت بروز مشکل در مراحل پرداخت سایت، از طریق تلگرام یا واتساپ اقدام به ثبت سفارش نمایید.

در صورت بروز مشکل در پرداخت لطفا از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام
(09352474836) با ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی : به ترتیب اولویت

ساخت عکس با هوش مصنوعی

ساخت عکس با هوش مصنوعی

طی ماه‌های گذشته، ابزارهایی که برای ساخت عکس با هوش مصنوعی به کار گرفته می‌شوند، سروصدای زیادی راه انداخته‌اند و در سرخط خبرها قرار گرفته‌اند. احتمالا تا حالا نام برخی از این ابزارهای تبدیل متن به عکس را شنیده‌اید و شاید از تعدادی از آن‌ها بهره هم برده‌اید. اما در هر صورت در ادامه به معروف‌ترین و بهترین ابزارهای ساخت عکس با هوش مصنوعی می‌پردازیم.

Midjourney؛ ابزار ساده تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی

ساخت عکس با هوش مصنوعی

استفاده از ابزار Midjourney به شدت ساده و راحت است و از طرف دیگر این هوش مصنوعی تصاویر خیره‌کننده‌ای را تحویل کاربران می‌دهد. برای بهره‌گیری از این ابزار کافی است اکانت Discord داشته باشید. با فعال‌سازی حساب بتا، در گرو‌ه‌های دیسکورد می‌توانید تبدیل متن به عکس را انجام دهید و در عین حال قادر به مشاهده‌ی تصاویر ایجاد شده توسط دیگر کاربران هم هستید. همچنین باید به امکان تغییر تصویر بر اساس طرح ارائه شده و افزایش اندازه‌ی آن‌ها هم اشاره کنیم.

بهره‌گیری از نسخه‌ی بتای این ابزار ساخت عکس با هوش مصنوعی به شدت راحت است و می‌توانید ۲۵ متن را به طور رایگان به تصویر تبدیل کنید. در نهایت باید از بین طرح‌های پولی دست به انتخاب بزنید که از ماهی ۱۰ دلار آغاز می‌شود.

Stable Diffusion؛ ابزار متن‌باز ساخت عکس با هوش مصنوعی

ساخت عکس با هوش مصنوعی

Stable Diffusion یک ابزار ساخت عکس با هوش مصنوعی است که متن‌باز محسوب می‌شود. امکانات این ابزار مانند دیگر سیستم‌های پولی است ولی به طور رایگان و صرفا با استفاده از کامپیوتر خود می‌توانید آن را اجرا کنید. به همین خاطر، برای نحوه‌ی بهره‌گیری از این ابزار به امکانات زیادی دسترسی دارید. البته سیستم شما برای اجرای این ابزار باید از توان پردازشی کافی بهره ببرد.

اگر هم سیستم شما دارای توان پردازشی کافی نیست، برخی سایت‌ها این ابزار را به طور آنلاین ارائه می‌دهند و مثلا می‌توانیم به این سایت اشاره کنیم. سایت lexica هم یک گالری آنلاین برای میلیون‌ها تصاویر ایجاد شده با Stable Diffusion است که می‌توانید با جستجوی کلیدواژه‌ها، از قدرت هوش مصنوعی لذت ببرید.

Craiyon (DALL-E Mini)؛ ابزار سرگرم‌کننده ساخت عکس با هوش مصنوعی

ساخت عکس با هوش مصنوعی

بعد از محبوبیت ابزار DALL-E 2، سرویس DALL-E Mini هم مورد توجه زیادی قرار گرفت. در نهایت برای جلوگیری از گیج شدن کاربران، نام آن به Craiyon تغییر پیدا کرد. این ابزار نسبت به رقبا حرف زیادی برای گفتن ندارد ولی برای سرگرمی و گذراندن وقت ابزار نسبتا مناسبی محسوب می‌شود.

NightCafe؛ ابزار هنری تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی

ساخت عکس با هوش مصنوعی

این هم یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر به حساب می‌آید که البته تمرکز خود را به سبک‌های هنری متفاوتی معطوف کرده است. به عنوان مثال می‌توانید از بین سبک‌های نقاشی رنگ روغن، کوبیسیم و فانتزی دست به انتخاب بزنید. این ابزار همچنین از قابلیت ایجاد ویدیو هم بهره می‌برد.

در نسخه‌ی رایگان در هر روز می‌توانید فقط ۵ طرح را درخواست دهید و با توجه به ترافیک سنگین این سایت هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس، فرایند ایجاد طرح‌های جدید زمان زیادی طول می‌کشد. برای ایجاد طرح‌های بیشتر هم باید مبلغی بپردازید که از ۸ دلار آغاز می‌شود.

Dream by Wombo؛ سایت رایگان تبدیل متن به عکس

ساخت عکس با هوش مصنوعی

این ابزار ساخت تصویر با هوش مصنوعی هم مشابه NightCafe است و می‌توانید تصاویری در سبک‌های مختلف ایجاد کنید. البته در این سایت هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس گزینه‌ی no style هم وجود دارد تا هیچ سبک خاصی مورد استفاده قرار نگیرد. این سایت کاملا رایگان است و هیچ محدودیت روزانه وجود ندارد. اما به دلیل شلوغی بیش از حد، ممکن است برای ایجاد تصاویر با چالش‌هایی مانند زمان انتظار بسیار طولانی روبرو شوید.

DALL-E 2؛ یک ابزار قدیمی و ثابت‌شده

ساخت عکس با هوش مصنوعی

در بین ابزارهای ساخت عکس با هوش مصنوعی، DALL-E 2 زودتر از باقی رقبا به شهرت رسید. در ابتدا این سرویس در زمینه‌ی کیفیت و جذابیت تصاویر حرف اول را می‌زد ولی حالا Midjourney و حتی Stable Diffusion در زمینه‌های مختلف به رقیب قدرتمندی برای آن تبدیل شده‌اند. این ابزار هنوز برای عموم ارائه نشده و کاربران باید در لیست انتظار قرار بگیرند. بعد از تایید از طرف این سایت، کاربران در ماه اول می‌توانند ۵۰ درخواست رایگان ارسال کنند و در ماه‌های بعدی تعداد درخواست‌های رایگان به ۱۵ عدد در ماه می‌رسد.

همانطور که می‌بینید تعداد ابزارهایی که برای ساخت عکس با هوش مصنوعی به کار گرفته می‌شوند، رو به افزایش است. بدون شک به‌زودی شاهد تعداد بسیار بیشتری از این ابزارها خواهیم بود و با افزایش رقابت، کیفیت تصاویر تولید شده هم به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

منبع : How To Geek

پیشنهاد می کنیم مقاله OpenAI تا 6 سال دیگر می‌تواند برای آموزش DALL-E از محتوای شاتراستاک استفاده کند را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *